Budapestről üzent a Human Rights Watch igazgatója: itt az ideje kizárni a Fideszt a Néppártból
Kenneth Roth, a nemzetközi jogvédő szervezet ügyvezetője szerint Manfred Weber ultimátuma nem a probléma gyökerével foglalkozik.
Kenneth Roth, a nemzetközi jogvédő szervezet ügyvezetője szerint Manfred Weber ultimátuma nem a probléma gyökerével foglalkozik.
Annyiszor sértette meg a Fidesz az alapvető jogokat, hogy nem maradhatnak a Néppártban – véli a Human Rights Watch.
Az autokraták és az ő sötét játékszabályaik. Erre a veszélyre hívja fel elsősorban a Human Rights Watch (HRW) nemzetközi jogvédő szervezet a figyelmet most megjelent jelentésében. A fókuszban a világ autokratái, illetve az ő viszonyuk az emberi jogokhoz. Gyakran előkerül Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke is.
Több Twitter-felhasználó is arról számolt be, blokkolta őket az Európai Néppárt fiókja, amiért számon kérték online, hogy a Néppárt nem zárja ki sorai közül a Fideszt.
A Facebook moderálási szokásai miatt gyakran olyan dolgokat is cenzúráz, amit igazából nem kellene. Most több mint 70 civil szervezet kéri Zuckerberget, térjenek át egy más megoldásra.
Egy orosz férfi bíróság előtt áll, mert baltával levágta a felesége kezeit. Az emberi jogi aktivisták szerint, mikor 2017-ben Oroszország lazított a családon belüli erőszakra vonatkozó törvényen, azzal az áldozatok alapvető védelmét szüntette meg.
A Human Rights Watch aktivistája szerint nem szabad Orbán "agresszív és eltorzult narratíváját" válasz nélkül hagyni.
A Magyar Helsinki Bizottság szerint viszont nem. Strasbourgig mentek.
Az aktivisták – köztük egy nő – ügyét egy titkos terrorellenes bíróság tárgyalja. Az ügyészség halálbüntetést kért rájuk.
A német konzervatívok a jelek szerint megunták a budapesti provokációkat. A Fidesz két feltételt kapott, és bár egyik sem lehetetlen kérés, a kommunikációjuk nem lenne egyszerű Magyarországon.
Ez a támadás fájhat a magyar kormánypártnak. A Human Rights Watch a német konzervatívok körében lobbizik mostantól azért, hogy az Európai Néppárt zárja ki sorai közül a Fideszt. A nemzetközi kampány indulását belejelentő Wenzel Michalski a hvg.hu kérdésére szerdán azt mondta: most kell mindenkinek eldöntenie, melyik oldalon áll a populizmus által okozott politikai válságban. A HRW németországi igazgatója azt mondja: lát esélyt a Fidesz kizárására, mert sokak számára kellemetlenné vált az európai értékek magyarországi megsértése.
A kormánypárt reakciójában azt írta, a Human Rights Watch egy Soros-szervezet, mely Soros-pénzből támadja az országot és a Fideszt is.
A médiahatóság indoklása szerint a két műsorközlő megsértette az ország sajtótörvényeit és nem szakszerűen végezték tevékenységüket.
Jogvédők szerint hadjáratot indítottak az egyiptomi hatóságok a melegek ellen azután, hogy egy két héttel ezelőtt szivárványszínű zászlót függesztettek ki egy kairói koncerten.
A Human Rights Watch jogvédő szervezet szerint főleg arabokat és muszlimokat inzultáltak a rendőrök, verték a fogvatartottakat, túlzott fizikai erőszakot alkalmaztak ellenük, és olyanokat is leterroristáztak, akik ártatlanok voltak.
A testület kelet-európai országok számára fenntartott két helyéért Oroszország mellett Horvátország és Magyarország verseng. Pénteken választják meg az új tagokat, de tekintélyes civil szervezetek a szíriai bombázás miatt nem akarják, hogy Oroszország visszakerüljön. Igaz, Szaúd-Arábia és Kína is tag.
Hetekig kénytelenek a határkerítés előtt a szabadban, az időjárás szeszélyeinek kitéve várakozni azok, akik Magyarországon kívánnak menedékkérelmet benyújtani. A magyar hatóságok nincsenek tekintettel semmilyen személyi körülményre, pedig törvény írja elő számukra, hogy a sérülékeny kérelmezők számára haladéktalanul biztosítani kellene a hozzáférést a menedékeljáráshoz és a szakszerű menekültügyi ellátáshoz az országhatáron belül – írja friss jelentésében a Human Rights Watch.
Egy pakisztáni férfit állítása szerint már a határ szerb oldalán vertek meg magyar rendőrök úgy, hogy a fején a bőrt több öltéssel kellett összevarrni. A nemzetközi Human Rights Watch jogvédő szervezet szerint semmit nem változott a rendőrség és a határőrizeti szervek eljárása, továbbra is verik a menekülteket.
Politikai tevékenységük miatt az ellenzék több tagját őrizetbe vették és később meg is kínozták Venezuelában - tudatta helyi idő szerint szerdán Buenos Airesben a Human Rights Watch (HRW) nevű emberi jogi szervezet.
A Human Rights Watch (HRW) nemzetközi jogvédő csoport tévesen értelmezi a menekültügyi eljárás szabályait - közölte a Belügyminisztérium (BM), amely szerint Magyarország betartja a schengeni határellenőrzési szabályokat és a genfi egyezményt és a magyar határon nem zaklatják a menekülteket. Arra reagáltak, hogy a HRW szerdai beszámolójában azt írta, Magyarország határán egyes esetekben kegyetlen és erőszakos módon fordítják vissza a menekülteket Szerbiába.